Co bylo a co bude?

19.12.2017

Jsem možná blázen, ale já tohle období miluju. Nejen protože miluju Vánoce a vše kolem, ale i protože každý rok ráda bilancuji a přemýšlím...

Bývám nezvykle uzavřená do sebe, vyhledávám samotu a hodně si přemýšlím, čímž lezu obzvláště svému manželovi na nervy. Tak promiň...:-).

Když se dívám do kalendáře, kam si vždy v lednu zapisuji, co bych chtěla v daném roce zvládnout, byl to skvělý rok.

Zrealizovala jsem nové kurzy STOB a poznala další úžasné dámy.

Účastnila jsem se 4 konferencí. Největším profesním zážitkem byla účast na středoevropské obezitologické konferenci CECON v Bratislavě.

Také se mi splnil sen a ze STOBu jsem dostala pracovní nabídku. To bylo rozhodování!

Mám opravdu opustit zajímavé místo na univerzitě a všechny ty jistoty?

Poslechla jsem hlas svého srdce a nakonec dala výpověď. Uvnitř jsem cítila, že dříve či později se chci věnovat výživě na 100%. Jen jsem netušila, že tento krok udělám tak brzy.

Také jsem si vyzkoušela Nordic Walking. V poslední době cítím velkou potřebu trávit čas venku, v lese, na čerstvém vzduchu, tam si nejlépe odpočinu a naberu nové síly. NW proto přišel ve správný čas a já se rozhodla absolvovat instruktorský kurz. A proto Vás i sebe plánuji prohánět po brněnských leso(a)parcích...:-). 

Doma jsme stále pohromadě, spokojení a zdraví a i přes občasné zaskřípání se máme pořád rádi. A to je pro nás, ženy, nakonec to nejdůležitější...:-)

Aby to nevypadalo jen skvěle, jsou i úkoly, které se mi nepodařily.

Chtěla jsem více šetřit. To mi ale z ½ platu fakt nešlo a tak si to ani nevyčítám. I když bych lhala, že mi není líto, že i přes dlouhé hodiny každodenní práce, vysokoškolské vzdělání a poměrně dlouhou praxi, rodinné výdaje stále visí na manželovi. I za to díky, třeba bude časem líp...:-).

A co se vůbec nepovedlo? STRAVA! 

Chtěla jsem mít o 3 kila méně. V hektickém podzimním čase jsem ale povolila a tak to nakonec dopadlo úplně naopak. Mám o 3 kg více než na začátku roku. Ta 3 kila mě ale fakt štvou a nechci si je nechat!

Polevila jsem a přestala si jídlo chystat a plánovat. Začala jsem spoléhat na univerzitní menzu, coffee breaky na konferencích, začala jsem si dávat poobědovou sladkou tečku.

Začala jsem snídat ve stoje u linky, když dětem chystám svačiny, abych ušetřila čas. A co je ještě horší, snídala jsem kůrky od chleba, které holkám ze svačin odkrajuji, protože je nejedí. K vyvážené snídani to má opravdu daleko!

Ale mně se tááák moc ulevilo, když jsem se (konečně) nemusela strat o jídlo a nechala to na jiných....

Za každý měsíc neřešení mám ale kilo navíc! No jo, sebedisciplína je důležitá, bereme to na každém kurzu, že...:-).

Teď ale ještě nechci váhu řešit. Přeci jen budou Vánoce. Myšlenky mám u svátků a u nové práce. Ještě nejsem naladěna na Sebekoučink a intenzivnější pohyb. Disciplinovanější ale jsem, protože další kila navíc opravdu nechci...:-). 

Děkuji za krásný rok 2017. 

Děkuji za zdravou a fungující rodinu a dobré přátelé, které okolo sebe máme.

Děkuji všem, kdo chodíte na mé kurzy a přednášky. Všechny dámy mi vždy do dalšího života „něco“ dají a já to vnímám jako velký dar. Ne vždy mám ze svých výkonů nejlepší pocit. I po 9 letech přednášení mě přepadá tréma a stále na něco zapomínám.

Děkuji také těm, kdo chodíte na kurzy jógy. Pořád nemohu uvěřit, že z kurzu o 5ti klientkách se vyklubaly 2 přeplněné kurzy. Je to určitě i díky Pavlinému skvělému a originálnímu vedení jógy. Pavli, díky i Tobě.

Děkuji i školitelce své disertační práce. Ke studiu jsem se přihlásila, abych se donutila intenzivněji studovat výživu a lépe ji porozumět. Věřte, že občas je to pro nás obě velmi náročné...:-).

Děkuji i všem čtenářům mých příspěvků, za Vaše emaily i komentáře. 

A jaké jsou mé pracovní plány na rok 2018?

Opět se můžete těšit na

A nově na

Pohodové bilancování a krásný rok 2018 přeji i Vám.

 


Nejnovější články